19 marca 2026 roku - Gala XXVIII Konkursu im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę magisterską z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości i VIII Konkursu im. prof. Wincentego Stysia na
- Szczegóły
W dniu 19 marca 2026 roku w siedzibie PTE Oddział we Wrocławiu odbyła się gala zakończenia XXVIII Konkursu im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę magisterską z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości obronioną w 2025 roku oraz VIII Konkursu im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę licencjacką z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości obronioną w 2025 roku.
W uroczystości wzięli udział Laureaci konkursu, promotorzy nagrodzonych prac, członkowie Jury konkursu, członkowie Zarządu PTE o/Wrocław.
Wydarzenie połączone zostało z uroczystym podsumowaniem II etapu XXXIX OWE (Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej) z wręczeniem nagród i dyplomów oraz podziękowań opiekunom.
Na wstępie głos zabrał Prezes PTE Oddział we Wrocławiu dr Mikołaj Klimczak oraz przewodniczący Jury dr hab. Marek Pauka, prof. UEW i dr Justyna Ziobrowska-Sztuczka, Wiceprezes PTE o/Wrocław i Przewodnicząca KO OWE we Wrocławiu.
Po wręczeniu nagród i dyplomów swoją pracę pt. ‘’Rola przedsiębiorstw społecznych w analizie wskaźników środowiskowych, społecznych i zarządczych oraz znaczenie współpracy międzysektorowej w zrównoważonym rozwoju.‘’ zaprezentowała Pani Marzena Żarska-Sikora, która zdobyła wyróżnienie na najlepszą pracę licencjacką. Promotorem pracy Pani Marzeny Żarskiej-Sikory jest Pani dr Wioletta Świeboda z Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Jako druga wyróżniona swoją pracę pt. ‘’Postawy wobec ryzyka i jego ocena na podstawie zmodyfikowanego testu DOSPERT.‘’ zaprezentowała Pani Katarzyna Szwejkowska, która również zdobyła wyróżnienie na najlepszą pracę licencjacką. Promotorem pracy Pani Katarzyny Szwejkowskiej jest Pani dr inż. Agnieszka Marciniuk z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Nagrody książkowe w konkursie im. prof. Wincentego Stysia i Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej ufundował Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa.
Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa został ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. Jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Misją Instytutu jest szerzenie wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie i kształcenie elity polskich ekonomistów.
Wejdź na mises.pl i poznaj nasze inicjatywy.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego we Wrocławiu.
Rusza II edycja konkursu „Ekonomia w praktyce”
- Szczegóły
Informujemy o uruchomieniu II edycji ogólnopolskiego konkursu „Ekonomia w praktyce”, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych ekonomią, przedsiębiorczością oraz analizą zjawisk gospodarczych w codziennym życiu.
Celem konkursu jest rozwijanie myślenia ekonomicznego młodzieży, zachęcanie do obserwowania zjawisk gospodarczych w otaczającej rzeczywistości oraz popularyzowanie ekonomii w przystępnej i kreatywnej formie. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiego nagrania wideo, w którym uczestnik lub zespół uczestników przedstawia wybrane zjawisko ekonomiczne, problem gospodarczy lub przykład ekonomii obecnej w życiu codziennym.
Harmonogram konkursu

Do finału zaproszeni zostaną autorzy najlepszych projektów wyłonionych w pierwszym etapie konkursu.
Najważniejsze zmiany w II edycji
- zgłoszenia zespołowe – projekty mogą być przygotowywane indywidualnie lub w zespołach uczniowskich,
- możliwość zgłoszenia pracy przez nauczyciela, który wspiera uczniów w przygotowaniu projektu,
- uproszczenie wymagań dotyczących filmu konkursowego – nagranie może być przygotowane prostymi środkami (np. telefonem),
- prostszy opis projektu, aby skupić się przede wszystkim na wartości merytorycznej pomysłu,
- drobne zmiany redakcyjne w regulaminie, zwiększające przejrzystość zasad konkursu.
Więcej informacji na stronie: KONKURS.PTE.PL
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów 19 marca 2026 roku z okazji zakończenia Konkursu im. prof. Wincentego Stysia i podsumowania zawodów okręgowych XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej!
- Szczegóły
Zarząd Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział we Wrocławiu zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji wręczenia nagród i dyplomów:
- w VIII Konkursie im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę licencjacką z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości,
- w XXVIII Konkursie im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę magisterską z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości,
- podsumowania zawodów okręgowych XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Protekcjonizm w teorii i w praktyce”,
w dniu 19 marca 2026 roku (czwartek) o godz. 17:30, w siedzibie PTE Oddział we Wrocławiu ul. Łaciarska 28 (wejście od ul. Nożowniczej), sala nr 101.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 16 marca 2026 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Nagrody książkowe w konkursie im. prof. Wincentego Stysia i Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej ufundował Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa.
Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa został ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. Jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Misją Instytutu jest szerzenie wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie i kształcenie elity polskich ekonomistów.
Wejdź na mises.pl i poznaj nasze inicjatywy.
Zarząd Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego we Wrocławiu.
Wyniki XXVIII Konkursu im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę magisterską z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości obronioną w 2025 roku
- Szczegóły
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział we Wrocławiu informuje, że Kapituła XXVIII Konkursu im. prof. Wincentego Stysia na najlepszą pracę magisterską z dziedziny nauk społecznych w dyscyplinie naukowej: ekonomia i finanse oraz nauki o zarządzaniu i jakości obronioną w 2025 postanowiła odstąpić od przyznania nagród, ale przyznała wyróżnienie pracy magisterskiej:
• Panu mgr Michałowi Brząkale pt. "Wpływ nowych technologii na zmniejszenie indywidualnego transportu samochodowego we Wrocławiu", której promotorem jest prof. dr hab. Natalia Szozda, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
Wrocław, Łaciarska 28


